Πασχαλινό BAZAAR Αγάπης

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε σήμερα Παρασκευή 26 Απριλίου 2024 από  το πρωί έως το μεσημέρι στους πεζόδρομους Ευθυμίου Γάτου – Κλεομένους Οικονόμου και Πλατεία Αγίας Λαύρας, το 2ο  Σχολικό Πασχαλινό Bazaar Αγάπης, με την συμμετοχή μαθητών και μαθητριών σχολείων της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης της Αιγιάλειας.

Την εκδήλωση οργάνωσε ο Αντιδήμαρχος Παιδείας Δήμου Αιγιάλειας κ. Ελευθεριώτης Δημήτρης.

bazaar13

Τα έσοδα από τις πωλήσεις θα διατεθούν στο ΕΚΑΜΕ και στο “Χαμόγελο του Παιδιού”.

Και οι μαθητές και οι μαθήτριες του 5ου Δ.Σ. Αιγίου παρόντες!

bazaar11  bazaar7   bazaar10  bazaar2  bazaar8

με τη συνοδεία των εκπαιδευτικών τους κκ. Νικολακοπούλου Φωτεινής, Λιλή Αμαλίας, Γκραικιώτη ΑνδριάναςΜπόμπα Ζωίτσας, Θανέλλα Ιωάννας, και Ασημακοπούλου Μαριάννας.

bazaar4    bazaar3

Τα παιδιά με την καθοδήγηση των προαναφερόμενων εκπαιδευτικών, της εκπαιδευτικού κας Λιακοπούλου Μαίρης και τη γενναιόδωρη προσφορά των υλικών από τον Σύλλογο Γονέων & Κηδεμόνων του 5ου Δ.Σ. Αιγίου

bazaar5

κατάθεσαν τη δημιουργικότητά τους, τη φαντασία τους και την αγάπη τους

bazaar6

για το κάθε “άλλο” παιδί και αποζημιώθηκαν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο.

Το περίσσευμα ενσυναίσθησης των πολιτών αλλά και η καλαισθησία των πασχαλινών κατασκευών των μαθητών/-τριών του σχολείου μας είχε σαν αποτέλεσμα ο πάγκος  τους να αδειάσει … από τους πρώτους

bazaar16

… το κέφι τους όμως δεν τους εγκατέλειψε !!!!!!!!!!!!

bazaar12

Την εκδήλωση ΑΓΑΠΗΣ τίμησε με την παρουσία του και ο αντιδήμαρχος κ. Καραΐσκος Νίκος

bazaar9

και … βέβαια πλήθος Αιγιαλέων!!!

bazaar1

ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ !!!