Εθνική Επέτειος 25ης Μαρτίου 1821

“Μεθύστε με τ΄ αθάνατο κρασί του ΄21”

7 1

Αυτό συνέβη σήμερα, 22 Μαρτίου 2024, σε όλους εμάς που παρακολουθήσαμε στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας τους μαθητές και τις μαθήτριες της ΣΤ΄ τάξης

5 1

που, με την καθοδήγηση του δασκάλου τους κ. Μιχαλόπουλου Θανάση, παρουσίασαν ένα λιτό και απέριττο αφιέρωμα στην Εθνική Επέτειο της 25ης Μαρτίου 1821.

Σήμερα η Ελλάδα γιορτάζει 203 χρόνια από την έναρξη της Επανάστασης. Ο αγώνας για ανεξαρτησία ξεκίνησε από τη δίψα των Ελλήνων για ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ !

2 1 1 1

Η επέτειος της 25ης Μαρτίου αποτελεί όχι μόνο μνήμη παρελθόντος αλλά και μνήμη μέλλοντος μιας και το διακύβευμα της ελευθερίας ήταν και παραμένει αδιαπραγμάτευτο!

4 1 3 1

Η σημερινή επέτειος αποτελεί την καλύτερη αφορμή να μνημονεύουμε τα επιτεύγματα των προγόνων μας με ευγνωμοσύνη και σεβασμό!!!

6 1 8 1

Ζήτω το έθνος ! Χρόνια πολλά σε όλους τους Έλληνες και τις Ελληνίδες!