Τοποθέτηση Σχολικού Ψυχολόγου στη σχολική μονάδα

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε πως από 21/11/2023 τοποθετήθηκε Σχολικός Ψυχολόγος για το σχ. έτος 2023-2024, οποίος θα βρίσκεται στη σχολική μονάδα κάθε Τετάρτη.

Έργο του σχολικού Ψυχολόγου είναι η παροχή ψυχοκοινωνικής υποστήριξης, ενημέρωσης και συμβουλευτικής καθοδήγησης για την ενδυνάμωση της σχολικής κοινότητας προκειμένου μαθητές, εκπαιδευτικοί, γονείς και κηδεμόνες να αποκτήσουν εκείνες τις δεξιότητες που απαιτούνται για την αποτελεσματική διαχείριση κρίσιμων και απρόβλεπτων καταστάσεων δημιουργώντας έτσι ένα ασφαλές σχολικό περιβάλλον.

Όποιος/-α γονέας-κηδεμόνας επιθυμεί επικοινωνία με τον Σχολικό Ψυχολόγο σε επίπεδο ατομικής συνεδρίας να επικοινωνήσει (τηλ. 2691360506) με τη Διεύθυνση του σχολείου.