ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΟΡΤΑΣΤΙΚΩΝ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ ΕΘΝΙΚΗΣ ΕΠΕΤΕΙΟΥ “28ης ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 1940”

Σας γνωρίζουμε ότι το πρόγραμμα στο σχολείο λόγω της Eθνικής Eπετείου θα διαμορφωθεί ως εξής:

Παρασκευή 27 Οκτωβρίου 2023

• Τα παιδιά θα έλθουν στο Σχολείο 08:15 π.μ. να συμμετάσχουν στις εορταστικές εκδηλώσεις που θα λάβουν χώρα στην αίθουσα εκδηλώσεων.
  • Οι μαθητές θα αποχωρήσουν ώρα 10:00 π.μ. περίπου.
  • Ο σημαιοφόρος και οι παραστάτες θα προσέλθουν με ευθύνη των γονέων στο Ηρώο στα Ψηλά Αλώνια στις 11:45 π.μ. και θα αποχωρήσουν μετά το πέρας της τελετής (περίπου 12:45 μ.μ. από την πλατεία Υψηλών Αλωνίων και πάλι με ευθύνη των γονέων.
  • Το ΟΛΟΗΜΕΡΟ στις 27/10/2023 δε θα λειτουργήσει.

Σάββατο 28/10/2023

• Ο σημαιοφόρος και οι παραστάτες θα προσέλθουν με ευθύνη των γονέων στον Ιερό Μητροπολιτικό Ναό «ΦΑΝΕΡΩΜΕΝΗ» στις  10:15 π.μ.
  • Οι μαθητές /-τριες που συμμετέχουν στην παρέλαση θα προσέλθουν στο σχολείο στις 11:00 π.μ. και θα μεταβούν με αστικό λεωφορείο συνοδευόμενοι από τον/την υπεύθυνο/-η εκπαιδευτικό στον χώρο της παρέλασης. Μετά το πέρας της παρέλασης θα αποχωρήσουν από την πλατεία Αγίας Λαύρας με ευθύνη των γονέων.

Από το σχολείο